BANYO DEKORASYONU VE TADİLAT
 

Banyo bir evin en hassas yeridir. Su ve elektrik tesisatı, Zemine tefsiye şapın atılması  ve düzleştirilmesi, düzgün fayans dizimi gibi çok ustalık gerektiren bir bölümdür. Ayrıca banyonun en önemli sorunlarından biri de su izolasyonu, nem ve rutubetin engellemesi banyonun en önemli işlemidir. Banyo tadilatında dış görünüş ve estetiğin yanısıra iç tesisat işlemleri de hassaslıkla yapılmalıdır.

Banyo seramik ve vitrifiye ürünlerinin seçimi konusunda da dekoratif fikirler vermekte ve mükemmel şekilde uygulamaktayız. 

Banyoda yaptığımız tadilat işlemlerinden başlıcaları şunlardır:

  • Su tesisatı kaçak bulma, tadilat ve yenilemesi
  • Elektrik tesisatı yenilemesi
  • Duvar fayans sökümü ve değiştirilmesi
  • Zemin fayans sökülmesi ve yenilenmesi
  • Banyo dolabı, duş kabini, lavabo, sifon, klozet, tuvalet taşı değişimi ve dekoratif olarak yenilenmesi.
     
DUŞ KABİNİ

Siz müşterilerimizin duşakabin ihtiyacını en kısa sürede, en kaliteli duşakabin malzemeleri kullanarak, her boyda duşakabin malzemeleri üretmekte ve banyonuzda duşakabin ihtiyacınızı en güzel şekilde karşılamak suretiyle monte işlemini de yapmaktadır.

Ilgaz Duşakabin olarak tüketici eğilimlerinin en kaliteli ürünü en ekonomik fiyatlarla almak ve üründen uzun vadede maksimum fayda sağlamak olduğunun, bunun yanı sıra  günümüzdeki global ticaret anlayışı olan müşteri memnuniyetinin en önemli unsur olduğunun bilinci ve sorumluluğunu taşımaktayız

Firmamız ihtiyaçlarınıza paralel olarak her ebatta ve kalitede duşakabinler ve duşakabinmalzemeleri üretmekte ve yerinde monte etmektedir.

Gelişen teknolojik gelişme ve yeniliklerle birlikte Türk Toplumu’nun da yaşam standartları, alışkanlıkları ve ihtiyaçları değişiklikler göstermektedir.

Duşakabin genelde görselliğe hitap eden bir yardımcı araç görevindedir. Duşakabin modelleri arasında camlı olarak da modeller mevcut bulunmaktadır. Ayrıca camların üzerinde bulunan kabartmalı, işlemeli ve oymalı model çeşitleri ile tasarım ve şıklık yaratmaması elde değil.

Duşakabin konusunda sizde eğer bir karar veremiyor iseniz firmaların sunduğu referans ve yardımcı tavsiye ekiplerinden yardım alabilirsiniz. Referans sistemi ile sizlere gösterilen duşakabin modelleri arasından daha önce o modeli seçerek yorumlarını bırakan ve memnuniyet, şikâyet gibi durum bilgilerini belirten ayrıca duşakabin fiyatları konusunda memnun kalıp kalmadığını bildiren bir bilgilendirme yazısıdır.

Firmalar tarafından 2010 yılında en çok tercih edilen duşakabin modelleri dışında verilenözgün tasarım hizmetleri en çok rağbet gören hizmetlerden olmuştur. Peki, nedir bu özgün ve bağımsız duşakabin modelleri tasarımı hizmeti? Bu hizmet sadece duşakabin yaptırmak isteyen kişilere kendi tasarımlarını, kendi yaratıcılıklarını ve renk beğenisinde kendi tarzını oluşturmanıza olanak vermektedir. Buna artı olarak seçtiğiniz duşakabin modelleri üzerinde bulunan cam süslemeleri nasıl bir tarz seçerek çizginizi yaratacağınızı belirlemektedir.

Duşakabin modelleri üretiminde duşakabin fiyatları da uygun tutulup kullanıcının cebini yormayacak şekilde piyasada pazarlanmaya başlamıştır. Duşakabinlerin üzerinde bulunan camlar duşta doğabilecek tehlikeler (kaymalar, düşmeler gibi) konusunda yaralayıcı olmayacak şekilde malzeme kullanımı sağlanmıştır. Duşakabin fiyatları piyasada bulunan boyut ve ebatlarına göre kapladıkları alan ve çevreledikleri metrekare ye göre hesaplanarak ücretlendirilmektedir. Sizde duşakabin modelleri konusunda elinde en geniş model seçeneği bulunan ve duşakabin fiyatları yönünden bütçenize en uygun firmayı seçerek onla çalışmanız en doğru tavsiye olacaktır.

Bu gelişmeler yeni bir banyo ve duş kültürünün oluşmasında büyük rol oynamıştır. Bunun sonucunda duş kabinleri yada duşakabinler banyoların vazgeçilmezi haline gelmişlerdir.

Tüketicilerin banyolardaki duşakabinlerle ilgili teknik sorunlarının neler olduğunu tecrübelerimiz sayesinde bilmekteyiz ve bu sorunları ortaya çıkmadan çözebilmekteyiz.

Bir duşakabin ile ilgili olarak genel sorunları şöyle sıralayabiliriz;

– Duşakabin raylı sisteminin çok çabuk bozulması, mekanik olarak verimsiz çalışması, yerinden çıkması
– Duşakabin panellerinin su sızdırması
– Duşakabin sisteminin tesisatla olan uyumsuzluğu
– Duşakabinin banyo içerisindeki diğer beyaz eşyayı buhar ve nem açısından yeterince koruyamaması
– Duş kabininin boyalarının buhardan ve nemden boyalarının dökülmesi
– Duş kabini camlarının zamanla çatlaması

Peki Duşakabin alırken, seçerken ve monte ettirirken nelere dikkat etmeliyiz?

– Duşakabin öncelikle ilk fonksiyonunu yerine getirmelidir.
– Açılır kapanır bölmelerinin kullanılan malzemelerin kalitesi doğrultusunda rahat ve yumuşak çalışması.
– Ortamı nemden, buhardan ve sudan koruyacak şekilde üretilmeli ve monte edilmelidir.
– Silikon yada fitillerinin kaliteli olması zaman içinde çok çabuk sızdırma yapmaması.
– Duş kabini üzerindeki boyanın yine kullanılan malzeme doğrultusunda atmaması .
– Her duşakabin türünün kaliteli yada kalitesiz olanı mevcuttur.
– Servis ve garantisi olup olmadığı öğrenilmelidir.
– Duşakabin alırken üretici firmanın bu işteki tecrübleri, üretim yöntemi kullandığı malzemelerin niteliği
ve sektörde ne kadar zamandır faaliyet gösterdiği gibi konular göz önünde bulundurulmalıdır.

Ilgaz Duş olarak duşakabin sektöründeki uzun yıllara dayanan tecrübemizle, portföyümüzdeki çok sayıda üretici firma bayiliği ile tüketici dostlarımıza fiyat-kalite parametrelerine uygun olan seçeneği sunabilme şansına sahibiz.

Duşakabinlerle ilgili merak ettiğiniz her ayrıntıyı web sitemizden elde edebilir yada bizi arayarak öğrenebilirsiniz.

 

BANYO DOLABI

Banyo Dolabı nemli ve ıslak ortamda yıllarca dayanmalı. Malzemesi ve işçiliği en önemli yerlerin başında gelir. Ilgaz dekorasyon olarak işin tasarım boyutuna da büyük önem vermekteyiz. Dekorasyon yaptığımız kişilerden büyük övgüler almaktayız. Sizleri de müşterilerimiz arasında görmek isteriz.

 

FAYANS

Fayans ve seramikler evlerde aynı amaca hizmet etmek için kullanılır. Genellikle banyolarda duvar kaplama malzemesi olarak kullanılan fayansların bir yüzü sırlı ve türlü desenlerle bezenmiş, pişmiş levhalardır. Aslında mutfak fayansı, birden fazla pişirilmiş içinde kırıklar olan ancak cila ile kapatılan seramiklerdir.

Fayansın geçirimsiz olması için sır tabakası ile kaplanır. İlk pişirmeden sonra sır sürülür, daha sonra ikinci pişirme yapılır ve böylelikle fayans elde edilir.

Seramikler kadar çeşitlilikte olmayan fayans modelleri yine de iç dekorasyonun vazgeçilmez unsurlarındandır. Çünkü, seramiklere kıyasla daha pürüzsüz bir yüzeye sahiptirler. Bu yüzden fayanslar duvar kaplamalarında, seramikler de zemin kaplamalarında kullanılırlar. Ayrıca fayanslar su geçirmez özelliğinden dolayı daha çok ıslak hacim duvarlarında kullanılır.

Karo fayanslar Türk Standartları’na göre 150x150x5.5mm veya 150x50x5.5mm ölçülerinde kare ve dikdörtgen olarak üretilirler. Kabartmalı veya düz olabilen fayanslar döşeme yerine göre; Ortaya döşenen karo fayanslar, kenara döşenen karo fayanslar ve köşeye döşenen karo fayanslar olarak üçe ayrılırlar.


 

VİTRİFİYE

Ilgaz Dekorasyon, banyoda, lavabo, wc ürünlerinde Türkiye’nin en kaliteli vitrifiye ürünlerini kullanmaktadır. Banyoların bir yaşam alanı olarak kabul edildiği günümüzde vitrifiye ürün modelleri büyük önem arzetmektedir. Son dönemde tasarlanan ve üretilen ürünler insanın banyolardaki rahatlığının, konforunun tamamlayıcısıdır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın