DUVARLARDA KÜF OLUŞUMUNUN NEDENLERİ
 

Duvarlarda küf oluşumu, bir evde başınıza gelebilecek olan en can sıkıcı durumlardan biri. Bu durum fark edildiği an önlem almak gerekiyor, çünkü önlem alınmaz ve ilerlemesine müsaade edilirse, sağlığı tehdit eden durumlar ortaya çıkabilir. Bu sebeple evinizin herhangi bir noktasında küf oluşumu görürseniz, hemen harekete geçmeniz gerekiyor. Peki duvarlarda küf oluşumunun nedenleri nelerdir?

Duvarlarda küf oluşumu genellikle gider borularından meydana gelen kaçaklardan dolayı oluşur. Bu kaçaklar ya da tesisat sızıntıları sebebiyle duvar yüzeyleri nemlenir. Bu yüzeyler uzun süre nemli kaldıklarında, özellikle bir de yalıtım sistemi yoksa, ortaya küflenme gibi sorunlar çıkabilir. Küflenmeyi önlemek için evinizde kendi başınıza alacağınız ilk önlem, evinizi düzenli olarak havalandırmak olmalıdır. Ardından deneyimli bir tesisatçı çağırıp hasarlı boruları değiştirmek gerekmektedir.

 

Duvarlarda Oluşan Küf Nasıl Giderilir?

Eğer gider borularında bir sızıntı ya da çatlak tespit edildiyse ve küflenmenin sebebi buysa, bu sorunun çözülebilmesi adına ev tadilatı ya da işyeri tadilatı hizmeti veren firmamızdan destek almanız gerekebilir. Çünkü bu evde kendi imkanlarınızla çözebileceğiniz bir problem değil. Sorunun giderilebilmesi için öncelikle banyo fayanslarının sökülmesi, ardından banyo betonunun kırılması ve gider borularının komple değiştirilmesi gerekir. Gider boruları değiştirildikten sonra söz konusu alana yeniden beton atılır, şap dökülür ve düzeltilmiş alana yeni fayanslar döşenir. Tüm bu işlemler gerçekleştikten sonra firmamız aynı sorun yaşanmayacağına güveni tam olduğu için su sızıntısı ve küflenme olmayacağına dair 1 yıl garanti vermektedir.

 

Bu Sorunu Ancak Güvenilir Bir Firma Garanti Vererek Çözebilir

Duvarlarda küf sorununun çözümü ustalık isteyen bir iştir. Dolayısıyla bu işin ehline teslim edilmesi gerekir. Bu yüzden de deneyimsiz kişilerle çalışarak sorunu büyütmek yerine, deneyimli firmalarla çalışarak sorununuza kökten çözüm üretebilirsiniz.

Firmamız her türlü tadilat konularında olduğu gibi, bu konuda da size yardımcı olabilir. Uzman ekiplerimizin sorunu yerinde görerek tespit eder ve uygulanması gereken işlemleri doğru bir şekilde planlar. Duvarlarda küf sorunu çözüldükten sonra, duvarların temizlenip boya-badana işini de firmamız üstlenmektedir.

ev tadilatı işyeri tadilatı duvarda küf oluşumu boya-badana
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın