EVDE ISI YALITIMININ FAYDALARI
 

Isı yalıtımı, her ev sahibinin dikkate alması gereken konulardan biri. Isı yalıtımı uygulamasının amacı, ısı kaybını minimuma indirebilmektir. Bu sayede evler yazın serin, kışın ise sıcak kalabilmektedir. Aynı zamanda evin farklı odaları arasında sıcaklık dengeli olarak dağılır. Bu da yaşam kalitesi açısından standartları yukarıya çeker. Ortamda ısı kaybı olmadığı için kullandığınız ısıtma ve soğutma sistemlerinden tasarruf edersiniz.

Isı yalıtımı, bulunduğunuz evde ya da binada mantar ya da küf oluşmasının önüne geçer. Bu da oturduğunuz evin daha sağlıklı kalmasını sağlar. Aynı zamanda ısı yalıtımı uygulaması dış mekana yapıldığı için, alanınızın daralması gibi bir durum söz konusu değildir. Tüm bu açılardan bakıldığı zaman, ısı yalıtımı tek başına eviniz ya da binanız için meydana gelebilecek sorunların çözümüne katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda ısı yalıtımı için gerek ev tadilatı, gerekse de işyeri tadilatı konusunda güvenilir bir firma ile çalışmanız da bir hayli önemlidir.

 

Pimapen Isıcamın Isı Yalıtımına Katkısı

Isıcamın en önemli özelliği, kışın evlerde ya da odalarda bulunan sıcaklığı muhafaza etmesidir. Sıcaklık oda içerisinde muhafaza edileceği için, ısıtma için enerji harcamak zorunda kalmazsınız ve bu da sizin ekonomik olarak daha çok rahatlamanıza olanak sağlar. Aynı zamanda ısıcam yazın güneş ışınlarının oda içerisine yüzde 40 daha az girmesini sağlar ve bu özelliği sayesinde odaların serin kalmasını imkan tanır. Aynı zamanda estetik ve kaliteli bir dekorasyon ürünüdür.

 

Asma Tavan Sistemlerinin Isı Yalıtımına Katkısı

Asma tavan uygulamalarının ısı yalıtımına katkısı olduğu kadar, gerek evler, gerekse de işyerlerinde başka katkıları da bulunur. Örneğin çatı altında yer alan asma tavana herhangi bir ısı yalıtımı uygulaması yapılırsa, gerek ısıtma, gerekse de soğutma hacmi düşürülmüş olur. Böylelikle hem ısıtma ve soğutma sistemlerinin seçimi konusunda, hem de ısıtma ve soğutma maliyetleri konusunda büyük kolaylık sağlar. Daha yüksek verim alabilmek adına, daha küçük ve daha ekonomik ısıtma ve soğutma sistemleri tercih edilebilir. Aynı zamanda dekor olarak düşünülürse mekan estetiğini bozmaz.

ısı yalıtımı ev tadilatı işyeri tadilatı ısıcam dekorasyon asma tavan
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın